2016-05-25 VIMS MOKINĖS ATEITIES MOKSLININKĖS

2016-05-25 VIMS MOKINĖS ATEITIES MOKSLININKĖS

" Gegužės 24 d. VIMS 4a, 6 ir 7 klasių mergaitės  dalyvavo „Greenlight for Girls“ renginyje, kuris vyko Valstybiniame mokslinių tyrimų institute Fizinių ir technologijos mokslų centre (Saulėtekyje) vienos mokyklinės dienos metu.

Tai buvo išskirtinė galimybė moksleivėms susipažinti ir praktiškai išbandyti savo jėgas STEM dirbtuvėse. Renginys buvo skirtas skatinti mergaites rinktis „STEM“ (tiksliųjų mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos) studijas ir karjeras, renginį organizavo Tarptautinės bendrovė AIG ir pelno nesiekianti organizacija „Greenlight for Girls“.

Mokinės pamatė, į ką transformuojasi ramunė, jos trumpai atsidūrė virtualioje realybėje, susipažino, darydamos M&M's eksperimentą, kodėl svarbi statistika ir net sukūrė DNR grandinę.

Renginio metu taip pat buvo galimybė susipažinti su šiuo metu veikiančia Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos CERN interaktyvia paroda. Paroda „Accelerating Science“ supažindina su didžiausiomis visatos paslaptimis ir griauna stereotipą, esą fundamentalusis mokslas nesuprantamas ir nuobodus.