2018-05-08 BALANDŽIO MĖN. IŠŠŪKIS

2018-05-08 BALANDŽIO  MĖN. IŠŠŪKIS

" Devintokai norėdami įvykdyti „Misija 2018: #100-mečio kelionė“ balandžio mėnesio užduotį turėjo diskutuoti apie Lietuvos narystę ES.

Padedami istorijos mokytojos Daivos, mokiniai per pilietiškumo pamokas surengė diskusiją, vieni mokiniai pristatė apie NATO, kiti apie narystę Europos Sąjungoje.

Diskusijos metu išsiaiškinome, kaip keitėsi mūsų šalies piliečių ir konkrečiai mokinių gyvenimas Lietuvai tapus Tarptautinių organizacijų nare. Mokiniai puikia supranta, kad tapimas ES nare naudingas, kadangi netolimoje praeityje šalies piliečiai neturėjo tokių atvirų kelių ir buvo varžomos pasirinkimo galimybės.

Mokiniai vertina, kad gali keliauti be vizų, turi užtikrintą sveikatos draudimą, gali dalyvauti tarptautiniuose projektuose ir mainų programose. Devintokai pateikė duomenis diskusijai kiek investicijų Lietuva skyrė į Europos Sąjungos fondą ir kokį finansavimą Lietuva yra gavusi iš ES renovuojant mokyklas, atnaujinant mokymo bazę, kelius, kultūros objektus, ligonines ir kt. Mokiniai taip pat teigiamai vertina Lietuvos narystę NATO, kadangi jų nuomone karių dislokavimas ne tik sustiprina šalies apsaugą, bet ir pagyvina mažesniųjų miestelių gyvenimą.