2020-02-11 Antrokų apsilankymas „Baltijos gintarų muziejuje“

2020-02-11 Antrokų apsilankymas „Baltijos gintarų muziejuje“

VIMS mokyklos antrokai žino, kad gintaras pelnytai vadinamas Lietuvos auksu. Vasario 11 d. jie su mokytojomis lankėsi Baltijos gintaro meno centre ir dalyvavo edukacinėje programoje.

Apžiūrėję ekspoziciją ir išklausę gidės pasakojimo, mokiniai įsitikino, koks tai didžiulis gamtos turtas, per kiek milijonų metų ir kaip susidarė, iš kur atkeliavo, kiek ir kokių gintaro rūšių ir atspalvių suskaičiuoja juos tyrinėjantys, kuo ypatingas žaliasis, melsvasis ar raudonasis, o kurios rūšies gintaras vadinamas karališkuoju, kokie gintaro apdirbimo būdai buvo senovėje ir yra dabar, kaip atpažinti tikrąjį nuo netikro (stiklo ar plastiko), kam alkavietėse mūsų protėviai naudojo gintaro dulkes, kas yra inkliuzai?... ir dar daug: kas?.. kada?.. kaip?.. kam?.. kodėl?..

Edukacijos metu antrokai patys darėsi sau amuletus – šlifavo gintarą ir jautė jo kvapą; testavo daiktus, kurie iš jų yra gintariniai, bėrė gintaro dulkes į ugnį, patikėdami jai savo svajones. Viena iš svajonių – sužinoti ką nors naujo apie brangią Lietuvą, artėjant jos šventėms – jau išsipildė... O apie ką svajojate ir ko palinkėtumėte Lietuvai, jos žmonėms ir gamtai jūs?

(Popietinės klasės mokytoja Janina)