2015-09-02 BASTĖJOS APŽVALGOS AIKŠTELĖJE

2015-09-02 BASTĖJOS APŽVALGOS AIKŠTELĖJE

" VIMS - International Meridian School 4B kl. mokiniai su mokytoja Jolanta R. pirmąsias mokslo dienas leidžia pažintinėse ekskursijose. Štai visi aplankė Vilniaus gynybinės sienos bastėją, apžiūrėjo ten įrengtą muziejų. Jame mokiniai apžiūrėjo XV – XIX a. ginklų ir karinės amunicijos ekspozicijas: senųjų patrankų, akmeninių sviedinių ir net raitelių šarvų pavyzdžius.

Mokytojai pavyko net išgąsdinti mokinius, aklinoje tamsoje nušvitus fotoaparato blykstei - juo labiau, kad mokiniai buvo prisiklausę su bastėjos požemiais siejamos legendos apie Vilniaus baziliską – slibiną, kurio žvilgsnis galėjo paversti žmogų į akmenį...

Visiems patiko išvyka, mokiniai patys dalinasi savo įspūdžiais:

Mes su klase buvom muziejuje ant Barbakano kalno ir įgavom daug žinių: matėm ginklus, patrankas. Dar sužinojom apie baziliską. Matėm net tunelius. Man labai patiko mūsų kelionė. O labiausiai tuneliai, nes ten įėjom į tamsų kambarį, kur mus ir išgąsdino mokytoja su fotoaparatu... (Shamsitdin)

Su klase ėjom ant Barbakano kalno, paskui pasportavom, pavaikščiojom ir nuėjom į Bastėjos muziejų. Ten buvo labai didelis tunelis, man labiausiai patiko patrankos (Selim)

Vaikščiodami po Bastėją, iš eilės pasakojoma pie savo vasaros atostogas. Kai pradėjo lyti, mes kuo skubiau įėjom į Bastėją ir per kompiuterį pamatėm daug įdomių vaizdų. Tada ėjom per tunelį, ten pamatėm daug slaptų vietų. Man labiausiai patiko patrankos, nes pirmą kartą jas pamačiau (Yusuf)

Su klase mes buvome prie Barbakano kalno ir Bastėjos muziejuje. Man labai patiko muziejuje, nes ten pamačiauvisą ginkluotę, sužinojau apie sienos gynybą. Norėčiau dar pamatyti patį baziliską. (Tadas)

Sužinojau, kas yra baziliskas. Man labiausiai patiko vaikščioti po muziejų ir prie gynybinės sienos pasakoti apie savo atostogas. (Viktorija)

Mes su klase buvome Barbakane, tada ėjome į sporto aikštelę, dar buvome muziejuje. Man patiko tamsos kambarys. (Dominykas)