Geografijos lauko praktika

Geografijos lauko praktika

Žalia žalia, kur dairaisi...:) O dabar kviečiame paskaityti geografijos mokytojo Povilo atsiųstas įsimintinas akimirkas iš geografijos lauko praktikos, vykusios Pūčkorių pažintiniame take.
 
Vilnius yra labai žalias ir miškingas miestas. Neprireikia nė 5 minučių ir galima atsidurti natūralios gamtos apsuptyje - parke, miške ar upės pakrantėje. Šie metai mums visiems parodė, koks didelis malonumas yra laisvai išeiti į lauką ir vis atrasti naujas nepažintas Vilniaus miesto vietas bei apylinkes.
 
Jaunieji VIMS geografai nuotolinio mokymo pamokų metu sukaupę puikias teorines geografijos žinias, jas panaudojo praktiškai gamtoje. Per savaitę įvyko 3 geografijos lauko praktikos 6-7 klasių mokiniams bei 1 įvadinė geografijos pamoka gamtoje 5 klasės mokiniams.
 
Pūčkorių pažintinis takas pasirinktas ne be reikalo - tai yra unikali Vilniaus miesto geografinė brangenybė, kur galima atrasti tiek su geologija, tiek su geopolitika, tiek ir su klimatu ar hidrologija susijusių vietų.
 
Mokiniai praktikos metu braižė senovinio bunkerio žemėlapį, apskaičiavo piliakalnio aukštį naudodamiesi vien tik savo ūgiu, tyrinėjo Pūčkorių atodangą bei išsiaiškino, kuriose vietose gali formuotis naujos atodangos.
 
Na ir žinoma - kaip be atsigaivinimo vėsiame Vilnelės vandenyje bei sočių užkandžių pikniko metu.